Details

Zapraszamy na lutową prelekcję Artura Skowrońskiego o „Blockchain”.

Biorąc pod uwagę szalone skoki (i spadki) wszelkich kryptowalut, Blockchain jest na językach wszystkich developerów. Jednocześnie ilość mitów, klechd i legend jakimi obrósł osiągnęła już rozmiary które warto nieco uporządkować. W ramach tej prezentacji postaram się rozwiać niektóre z nich, a dodatkowo pokazać Blockchain od strony stricte programistycznej – w ramach sesji Live Codingu zaimplementujemy uproszczony, ale kompletny wariant Blockchaina, zbliżony do tego znanego z Bitcoina. Wszystko to używając naszej ulubionej Javy. Dodatkowo, postaram się wskazać jej wady i zalety i wytłumaczyć, dlaczego jak grzyby po deszczu zewsząd wyrastają alternatywne implementacje mające być lekiem na całe zło (i dlaczego zwykle nie są). Mam nadzieje uczynić całość interaktywną – jeżeli ktoś ma jakieś pytania będę się starał na nie odpowiedzieć podczas prezentacji. Moim celem jest żeby każdy wyszedł z lepszą świadomością tego czym Blockchain jest, a co nawet najważniejsze – czym z pewnością Blockchain nie jest. ___

Artur to developer z serduchem rozdartym między JVM (całościowo) i nowoczesnym JavaScript – przy czym. z bardziej dojrzałymi planami matrymonialnymi związanymi z tą pierwszą platformą.
Nie może się powstrzymać przed testowaniem nowych technologii, nawet jeśli czasem wybuchają mu w twarz w wyniku nadużycia w projektach szpachli i taśmy klejącej.

Obecnie członek zespołu VirtusLab realizujący projekty dla Tesco Technology.

Część Dynamicznego Duetu którego lepszą połową jest pluszowa foka (ᵔᴥᵔ).