Zapraszamy na październikowe spotkanie! Już w ten piątek wystąpi Andrzej Gdula, którego celem jest przekonać nas do Spocka 🙂

Tests Should Live Long and Prosper – Wprowadzenie do ‚Spock Testing Framework’

Abstract:

Celem mojej prezentacji będzie przekonanie Was do użycia Spocka jako frameworka, w którym tworzycie automatyczne testy. Zobaczycie jak można tworzyć testy BDD na JVM przy użyciu języka Groovy. Na slajdach zobaczycie przykłady z kodu wzięte, z głowy wyjęte i z dokumentacji skradzione. Jestem przekonany, że warto spróbować Spocka. Od czegoś trzeba zacząć. Przekonam Was, że warto pożegnać się z JUnitem i przywitać się ze Spockiem.

Bio:

Andrzej od 10 lat zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla biznesu, głównie w technologiach JVM. Obecnie pracuje w bielskiej siedzibie firmy Pitney-Bowes.

„Jako Developer oraz Leader zespołu mieszanego QA/DEV przywiązuję dużą wagę do zapewniania wysokiej jakości kodu oraz automatyzacji testów. Wolę gdy maszyna wykona za mnie zadanie i staram się automatyzować co się da by nie musieć robić tego więcej razy niż trzeba. Lubię statycznie typowane języki jak Scala ale z Groovy też się w miarę dogadujemy.”